Aktualności

07 października 2019 09:38 | Aktualności

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Nauczyciel bliżej dziecka z dysleksją to temat, który zachęca nas do refleksji nad tym, jak  możemy odpowiadać na potrzeby naszych podopiecznych: dzieci, uczniów, ale też rodziców i nauczycieli.

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Hrubieszowie  serdecznie zaprasza  w ramach  tego tygodnia na dyżur psychologa, pedagoga i logopedy w siedzibie poradni ul. Zamojska 16A dnia 09.10.2019 r. (środa) w godzinach 16.00 – 18.00. Do dyspozycji państwa są psycholodzy: Iga Barańska, Aneta Dyl – Tarnawska, Anna Francuz, Justyna Szeląg, pedagog Ilona Puszek oraz logopeda Maria Malicka.

Obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji zaplanowane  są również w  Miejskim Przedszkolu Nr 5 w Hrubieszowie dnia 10.10.2019 r. o godzinie 16.00.

 

Zapraszamy na szkolenie “Wykrywanie u dzieci ryzyka dysleksji” nauczycieli wychowania przedszkolnego i  młodszych klas szkoły podstawowej. Celem szkolenia jest nabycie praktycznych umiejętności  posługiwania się Skalą Ryzyka Dysleksji przez nauczycieli, rodziców, włączenie rodziców do obserwacji i oceny gotowości szkolnej, zapobieganie specyficznym trudnościom w nauce czytania i pisania. 

Spotkanie poprowadzi – pedagog neurologopeda Ewa Wasiak 

 

Ponadto odbędą się spotkania dla rodziców i nauczycieli pt. “Do szkoły z dysleksją czy bez?” w  Szkole Podstawowej w Mirczu dnia 15.10.2019 r. o godzinie 15.30.

Spotkanie z prezentacją multimedialną poprowadzą psycholog Justyna Szeląg i pedagog neurologopeda – Ewa Wasiak. Celem spotkania jest dostarczenie wiedzy na temat przyczyn i objawów ryzyka dysleksji od 3 roku życia do momentu początkowej nauki w szkole.

 

“Usprawnianie czytania i pisania w oparciu o elementy Metody Dobrego Startu” w Szkole Podstawowej w Werbkowicach dnia 22.10.2019 r. o godzinie 15.30.

Spotkanie poprowadzą pedagog Ilona Puszek i pedagog neurologopeda – Ewa Wasiak. Celem  spotkania jest zapobieganie trudnościom w  czytaniu i pisaniu, stymulowanie rozwoju tych umiejętności.  Wyposażenie rodziców i nauczycieli w praktyczne umiejętności nabywania czytania i pisania.

 

Na obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji zaprasza dyrektor Ilona Puszek, pedagodzy, psycholodzy i logopedzi Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Hrubieszowie. Wszystkie szkolenia, spotkania i konsultacje są bezpłatne.

Przeczytano: 120 razy. Wydrukuj|Do góry